1. Mājaslapa
  2. »
  3. Iedvesmai
  4. »
  5. Raksti & Reportāža
  6. »
  7. Löfbergs nodrošina 100% jūras transportu bez fosilijām

Löfbergs nodrošina 100% jūras transportu bez fosilijām

Zviedrijā bāzētā kafijas kompānija Löfbergs tagad sper jaunu, nozīmīgu soli, lai samazinātu savu oglekļa “pēdu nospiedumus”. Sadarbojoties ar loģistikas kompāniju Scanlog, ģimenei piederošā kafijas kompānija nodrošina 100 % jūras transporta bez fosilijām – mērījums, kas samazina CO2 izmešus ar 1800 metriskajām tonnām.

“Tas ir pagrieziena punkts mūsu ilgtspējas ceļā. Tas nozīmē, ka mēs par 100% samazinām emisijas no jūras transporta un saviem klientiem varam piedāvāt vēl ilgtspējīgāku kafiju,” saka Löfbergs ilgtspējas vadītāja Kajsa-Lisa Ljuden.

Pirmsācēji

Löfbergs ir pirmais, kurš izmanto Scanlog jauno risinājumu, kas pilnībā samazina jūras transporta radītās emisijas, uzpildot kuģus ar biogāzi* saskaņā ar sabalancētas masas pieeju. Tas nozīmē, ka Löfbergs maksā par biogāzi, kas sedz uzņēmuma zaļās kafijas transportu no izcelsmes valstīm. Biogāze tiek ražota no kūtsmēsliem, un tā ir degviela ar augstāko emisiju samazinājumu salīdzinājumā ar fosilo kurināmo.

“Biogāze maksā dārgāk nekā fosilais kurināmais, taču nedomājam, ka varam atļauties to neizmantot. Mums ir jāsamazina emisijas katrā mūsu vērtību ķēdes posmā. Būt pirmajiem, kas finansē degvielas apmaiņu līdz 100%, nozīmē, ka mēs parādām, ka ir ilgtspējīgs funkcionējošs risinājums, un tas, cerams, novedīs pie vairāku citu uzņēmumu pārvērtībām,” saka  Kajsa-Lisa Ljuden.

Unikāls risinājums

Transportu izmeši veido 14% no pasaules emisijām, kas bija dzinējspēks, kad Scanlog izstrādāja savu produktu jūras transportam bez fosilijām. Produkts ir neatkarīgs no kuģniecības kompānijas un samazina emisijas par 100 %, kas padara to unikālu. Pozitīvo ietekmi uz dabu pārbauda neatkarīgs vērtētājs.  

“Jūras transports jau ļoti ilgu laiku tiek novērots, tāpēc ir svarīgi, lai tādi uzņēmumi kā Löfbergs, kas uzdrošinās būt pirmsācējs un parādīt pārējiem, ka emisiju ir iespējams samazināt šeit un tagad. Mēs ceram, ka tas var iedvesmot citus uzņēmumus un paātrināt nepieciešamos uzlabojumus transporta nozarē,” saka Scanlog ilgtspējas un komunikācijas vadītājaMatilda Jarbin.

Löfbergs katru gadu pa okeāniem pārvadā vairāk nekā 36 000 tonnu zaļās kafijas. Tagad transports ar ko tiek piegādāta zaļā kafija ir pilnībā brīvs no fosilajām vielām,  saskaņā ar Kajsa-Lisa Ljudén no Löfbergs un Matilda Jarbin no Scanlog teikto.

*Izmantoto biogāzi sauc par šķidro biogāzi (LBG), kas ir uzlabota biogāze šķidrā veidā.

Papildus informāciju var iegūt rakstot anglu valodā:

Kajsa-Lisa Ljudén,Ilgtspējas vadītāja, Löfbergs, +46 70 355 94 13, kajsa-lisa.ljuden@lofbergs.se

Matilda Jarbin, Ilgtspējas un komunikācijas vadī™āja, Scanlog +46 54-712 10 27, matilda.jarbin@scanlog.com