Pages

Kafijas izcelsmes valstis un garšas

Kafijas garšas nianses ietekmē ikviens solis no kafijas koka sēklas iestādīšanas zemē, līdz mirklim, kad kafija nonāk Tavā tasītē. Kafijas garša un aromāts ir atkarīgs no tā, kurā pasaules daļā kafija ir augusi, cik auglīga bijusi kafijas koka augsne, cik saules apspīdēts bijis kafijas koks, kā kafija ir novākta un apstrādāta.

Mūsu ierastākie kafijas maisījumi sastāv no četrām līdz sešām dažādu valstu izcelsmes pupiņām. Mūsu kafijas maisījumu pamatā lielākoties ir Brazīlijas kafijas pupiņas, kurām piemīt maiga, saldena garša, kā arī riekstu piegarša. Savukārt, lai kafijai piešķirtu izteiktāku raksturu un iegūtu sabalansētu un pilnīgu garšu, Brazīlijas pupiņas tiek papildinātas ar aromātiskākām kafijas pupiņām no Kolumbijas, Centrālamerikas un Austrumāfrikas.

Brazīlija

Brazīlijā kafija aug lielās plantācijās, saulainos apstākļos un relatīvi zemā augstumā virs jūras līmeņa. Tipiskai Brazīlijas kafijai piemīt sabalansēta garša, riekstu nianses un zems skābuma līmenis. Zaļā kafija tiek žāvēta izmantojot sauso jeb «saulē žāvēto» metodi, kas kafijai piešķir saldenu garšu. Mūsu kafijas maisījumos tieši Brazīlijas kafija kalpo par bāzi, kas tiek papildināta ar pupiņām no citām pasaules daļām, piešķirot kafijai papildus garšas nianses un aromātus.

Kolumbija

Kolumbijā kafija aug tropu mežos, augstu virs jūras līmeņa un nereti augļu koku paēnā. Lēnais augšanas process ļauj kafijas augļos attīstīties cukuriem, kas piešķir garšas pilnīgumu, ilgstošu pēcgaršu un sabalansētu skābumu.

Tanzānija

Tanzānijā kafijas pupiņas tiek audzētas pilnīgā saulē un augstu kalnos. Kafija aug seno vulkānu nogāzēs un minerāliem bagātā augsnē, piešķirot kafijai svaigumu un ziedu skābenumu, kas atgādina tropiskos augļus.

Etiopija

Etiopijā kafija aug augstu kalnos, ļoti bagātīgā augsnē. Šai kafijai piemīt pikanta garša ar svaigām skābuma niansēm un izteiktu citrusaugļu pēcgaršu. Kafijas cienītāji ir iemīļojuši Etiopijas kafiju, jo tai piemīt pasaules unikālākās garšas.

Kenija

Kenijas kafija lielākoties tiek audzēta pilnīgā saulē, teju bez ēnas. Šādi apstākļi kafijai piešķir kafijai saldas un elegantas augļu garšas nianses un unikālu aromātu.Coffee treeCoffee picking