Starptautiskie Kafijas Partneri

Starptautiskie kafijas partneri (ICP) ir iniciatīva, kuru 2001. gadā izveidojām kopā ar četriem citiem vadošajiem Eiropas kafijas uzņēmumiem. Kopš tā laika mūsu pulkam ir pievienojušies vēl divi dalībniekiem. Kopā mēs īstenojam mūsu attīstības projektus, lai uzlabotu mazo kafijas audzētāju konkurētspēju un dzīves apstākļus. Daudzi no mūsu projektiem tāpat koncentrējas uz sieviešu lomas stiprināšanu sabiedrībā.

Viena no pamata atbalsta metodēm ir palīdzēt iegūt zināšanas un pieredzi, kā palīdzēt pašiem sev, līdz ar to daudzi no projektiem ir saistīti ar izglītošanu un praktisko apmācību.

Labāki dzīves apstākļi

Līdz šim mēs esam uzsākuši 23 projektus 12 valstīs, aptverot vairāk nekā 32 000 kafijas audzētāju. Šo projektu dalībnieki savus ienākumus lielākoties pēc tam dubulto, bet dažos gadījumos pat – trīskāršo. Tas, protams, attiecīgi veido milzīgu ietekmi uz attīstību un dzīves apstākļiem, ieskaitot dzīvesvietu, labāku pārtiku, veselības aprūpi, transportu un tehnisko aprīkojumu.

Kafija un klimats

Klimata izmaiņas ir viens no lielākajiem izaicinājumiem kafijas industrijā. Tās noved pie neskaidriem laika apstākļiem, piemēram, spēcīgas lietusgāzes vai ilgstoši sausuma periodi, kas ietekmē kvalitāti un ražu. Šo iemelsu dēļ kafijas audzētājiem kļūst arvien grūtāk nopelnīt pietiekami daudz naudas un tas ietekmē arī nākamo paaudžu vēlmi audzēt kafiju, kas ar laiku apdraud labas kafijas nodrošināšanu.
Starptautiskās Kafijas Partneru kustības ietvaros mēs uzsākām projektu Kafija un Klimats, kurā mēs strādājam kopā ar citām kafijas kompānijām, Sida un citas, lai uzlabotu kafijas audzētāju iespējas pārvarēt klimata iespējas – un palielināt savus ienākumus

Apvienojot starptautiskos pētījumus par klimata izmaiņām un kafijas audzētāju praktiskās zināšanas, mēs esam izstrādājuši palīdzības rīkus un metodes, kuras var izmantot kafijas audzētāji visā pasaulē.