atbildiba_noPupinas_lidz_tasei2

Atbildība no pupiņas līdz tasītei

Mums vienmēr ir bijis svarīgi uzņemties atbildību par cilvēkiem un vidi. Mūsu darbs ietver visu produkta dzīves ciklu no pupiņas līdz tasītei, no audzētavas līdz patērētājam. Mums tas, cita starpā, nozīmē veidot iespējas ilgtspējīgākām kafijas audzēšanas metodēm, gudru transporta risinājumu izvēli, produktu efektivitātes uzlabojumus un sertificētas kafijas piegādes un pieprasījuma palielinājumu.

Audzēšana

Vairāk nekā 80 % no kafijas ietekmes uz klimatu rodas tieši audzēšanas valstīs. Tieši tāpēc kafijas audzētāji ir prioritāte. Mēs cītīgi strādājam, lai ietekmētu darba un dzīves apstākļus vairāk nekā 40 000 kafijas audzētāju, kas piegādā mums kafiju un palīdzētu vēl daudziem citiem cilvēkiem pārslēgties uz ilgtspējīgākām saimniekošanas metodēm.

Mēs iepērkam visu mūsu kafiju pa tiešo no audzēšanas valstīm un ceļojam apmēram 150 dienas gadā, lai apmeklētu kafijas audzētājus. Mūsu apmeklējumu laikā mēs savām acīm redzam, kā mūsu darbs atmaksājas un ka tas palīdz kafijas audzētājiem ražot kafiju, ņemot vērā vidi, klimata izmaiņas, produktivitāti un ienākumus, kā arī uzlabot viņu dzīves apstākļus un sabiedrību.

  • Mēs īstenojam attīstības projektus
  • Mēs iepērkam visu mūsu kafiju pa tiešo no audzēšanas valstīm
  • Mēs esam vieni no lielākajiem organiskas un Fairtrade marķētas kafijas importētājiem.

Transports

Kafijas plantācijas atrodas tālu no mūsu grauzdēšanas rūpnīcām. Un tomēr, transports sastāda relatīvi nelielu daļu no kafijas kopīgās ietekmes uz klimatu (aptuveni 3 %). Mēs samazinām mūsu ietekmi, transportējot mūsu kafiju ar kuģiem un vilcienu, tieši uz mūsu grauzdēšanas rūpnīcā, un iepakojot to pēc iespējas saprātīgāk, lai samazinātu transportēšanas apjomu.

  • Mēs transportējam kafiju ar kuģiem un vilcienu, tiešu uz mūsu grauzdēšanas rūpnīcu.

Apstrāde

Pēdējo 20 gadu laikā mēs esam dubultojuši mūsu ražošanas apjomu, nepalielinot mūsu enerģijas patēriņu. Tas ir gan lielu, gan mazu darbību rezultāts. Mēs izmantojam zaļo enerģiju no vēja enerģijas un ģeotermālo siltumu, un mēs atkārtoti izmantojam enerģiju grauzdēšanas procesā. Mēs arī strādājam pie tā, lai uzlabotu un pielāgotu mūsu iepakojumu. 90-to gadu sākumā, piemēram, mēs bijām pirmie, kas atteicās no alumīnija izmantošanas mūsu iepakojumā.

  • Mēs esam dubultojuši mūsu ražošanas apjomu pēdējos 20 gados, nepalielinot mūsu enerģijas patēriņu.

Piegāde

Mēs esam izvirzījuši augstas prasības transporta kompānijām, ar kurām mēs sadarbojamies un mēs izmantojam īpašus iepirkumu rīkus ilgtspējīga transporta nodrošināšanai. Rīki ņem vērā darba vides, ceļa drošības un vides aspektus. Tāpat mēs optimizējam mūsu braucienus, un nodrošinām gudrākus iepakošanas risinājumus tā, lai mēs samazinātu gan veicamo attālumu, gan pašu braucienu skaitu.

Patēriņš

Liela daļa mūsu darba nozīmē palielināt kafijas pieprasījumu un patēriņu no sertificētām plantācijām. Tas ir bijis par prioritāti jau vairākas desmitgades. 1995. gadā mēs ievedām pirmo konteineru ar organisku kafiju Zviedrijā. Pāris gadus vēlāk mēs sākām tirgot kafiju gan ar KRAV, gan Fairtrade sertifikātu.

Šobrīd viss mūsu sortiments ir sertificēts. Tādējādi mēs esam atvieglojuši darbu arī patērētājiem. Kad jūs izvēlaties Löfbergs, jūs izvēlaties garšīgu un ilgtspējīgu kafiju.

  • Kopš 2014. gada rudens viss mūsu sortiments ir sertificēts (organiska kafija, Fairtrade vai Rainforest Alliance sertifikāti).

Sociāla atbildība

Mēs vienmēr aktīvi iesaistāmies sabiedrības dzīvē. Un ne tikai tās sabiedrības, kurā mēs dzīvojam, bet arī kafijas audzēšanas valstu sabiedrībā. Mēs veicinām pozitīvu sociālo attīstību dažādos veidos. Piemēram, sponsorējot, sadarbojoties ar skolām un universitātēm vai attīstības projektiem kafijas audzētājiem.

  • Mēs esam ieguldījuši aptuveni septiņi miljoni SEK dažādos sociālajos projektos.