musu_vesture792x320

Mūsu vēsture

Uzņēmumu 1906. gadā dibināja brāļi Anders, Džons un Džozefs Löfbergi. 1911. gadā mēs uzsākām paši savas kafijas grauzdēšanu – apmēram tajā pašā laikā, kad “fika” (kafijas pauze) kļuva par bieži lietotu vārdu. Kaislība uz kafiju un “fika” kopš tā laika ir tikai augusi, tāpat kā kaislība uz ilgtspējas un godīguma jautājumiem. Mēs, piemēram, esi vieni no lielākajiem organiskas un Fairtrade sertificētas kafijas importētājiem. Uzņēmums 100 % pieder Löfbergs ģimenei. Kā ģimenes uzņēmumam, tas ir tikai pašsaprotami un dabiski, ka mēs tiecamies uz ilgtermiņa, ilgtspējīgiem un uz vērtībām balstītiem aspektiem savā darbā. Senas tradīcijas kopā ar vēlmi nepārtraukti attīstīties un būt priekšgalā – tā ir viena no mūsu stiprajām pusēm konkurējošajā kafijas tirgū.

Produkti un tirgi

Līdz pat 1990. gadam mēs galvenokārt darbojāmies tikai Zviedrijā. Kopš tā laika mēs esam paplašinājušies un iegādājušies uzņēmumus Norvēģijā, Dānijā, Latvijā un Apvienotajā Karalistē. Šodien mēs jau pārdodam savu kafiju ar tādiem zīmoliem kā Löfbergs, Peter Larsen Kaffe, Melna, Crema, Percol un Green Cup. Apmēram pusi no mūsu pārdošanas apjomiem sastāda mazumtirdzniecība un vienu ceturto daļu – kafejnīcas un restorāni (Out of Home). Atlikusī daļa ir ārējie klienti, kas tirgo vai pasniedz mūsu ražoto kafiju, izmantojot savu privāto zīmolu. Zviedrijā mēs tirgojam arī tēju ar zīmolu “Kobbs”.

Mūsu ceļojums gadu gaitā

1906

1906. gadā uzņēmumu dibina brāļi Džozefs, Anders un Džons Löfbergi.

1906

Tiek uzsākta mūsu pašu kafijas grauzdēšana.

1906

Iepakota kafija aizvieto beramo kafiju. Purpura paciņas ātri iegūst lielu popularitāti.

1906

Uzņēmums izpleš savu darbību visā Zviedrijā.

1906

“Kafijas debesskrāpis” tiek atklāts. Milzīgs ieguldījums ražošanā un mārketingā.

1906

Uzsākam aviolīniju ABAL Air.

1906

Iegūstam paši savu kravas kuģi.

1906

Uzsākam Out of Home darbību.

1906

1993. gadā mēs uzsākam eksportu – sākotnēji uz Baltijas valstīm. Tad 1999. gadā mēs nodibinām uzņēmumu Löfbergs Lila AS Norvēģijā.

1906

Löfbergs uzsāk Starptautisko Kafijas partneru kustību kopā ar Luigi Lavazza S.p.A, Gustav Paulig Ltd, Neumann Gruppe GmbH un Tchibo GmbH.

1906

Svinam mūsu simtgadi. Starptautiskā uzņēmuma paplašināšanās turpinās un tiek nodibināts koncerns AB Anders Löfberg.

1906

Viss mūsu sortiments kļūst sertificēts ar ilgtspējīgiem marķējumiem.